کمیسیون دوره نهم
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

1 مهر 1397

اعضاء كميسيون هاي مجلس نهم

سال اول


اعضاء كميسيون آموزش و تحقيقات

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

زاهدي                      محمدمهدي

رئيس

2         

زارعي                      علي‌اصغر

نايب رئيس اول

3         

هروي                       جواد

نايب رئيس دوم

4         

مقتداي‌خوراسگاني        عباس

سخنگو

5         

سليمي                      عليرضا

دبير اول

6         

جعفري                     قاسم

دبير دوم

7         

احمدي‌لاشكي             قاسم

عضو

8         

اختياري‌كسنويه‌يزد         اسفنديار

عضو

9         

بشيري                      فرهاد

عضو

10     

حدادعادل                  غلامعلي

عضو

11     

خانلري                     كارن

عضو

12     

خسروي‌سهل‌آبادي         ابوالقاسم

عضو

13     

درويش‌پور                 حجت‌اله

عضو

14     

سلطاني‌صبور               عطاءاله

عضو

15     

صابري                      رضا

عضو

16     

طبيب‌زاده‌نوري             زهره

عضو

17     

عبادي                       سيدمحمدباقر

عضو

18     

فياضي                      عبدالوحيد

عضو

19     

كوچك‌زاده                 مهدي

عضو

20     

كوچكي‌‌نژاد ‌ارم ساداتي   جبار

عضو

21     

منادي‌سفيدان               عليرضا

عضو

22     

منظري‌توكلي               عليرضا

عضو

23     

موسوي‌اصل                ميرقسمت

عضو

24     

نبويان                       سيدمحمود

عضو

25     

نگهبان‌سلامي               محمود

عضو

 

اعضاء كميسيون اجتماعي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

عزيزي                  عبدالرضا

رئيس

2         

طلا                      حسين

نايب رئيس اول

3         

عارفي                   فرج‌اله

نايب رئيس دوم

4         

قاضي‌زاده هاشمي      سيداميرحسين

سخنگو

5         

سعيدي                 محمداسماعيل

دبير اول

6         

قائيدرحمت            عباس

دبير دوم

7         

افخمي                  شهروز

عضو

8         

پورفاطمي              سيدمحمدمهدي

عضو

9         

رحماندوست           مجتبي

عضو

10     

صادقي                  ضرغام

عضو

11     

صلاحي                 عباس

عضو

12     

عبدي                   ايرج

عضو

13     

عليمرداني              محسن

عضو

14     

عيسي‌زاده               مهدي

عضو

15     

كاشاني                 ناصر

عضو

16     

محجوب                عليرضا

عضو

17     

مرادي                   سالار

عضو

18     

مصري                  عبدالرضا

عضو

19     

مظفر                    حسين

عضو

 

اعضاء كميسيون اقتصادي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

فتحي‌پور                   ارسلان

رئيس

2         

بيگي ئيلانلو               روح‌اله

نايب رئيس اول

3         

پورابراهيمي داوراني      محمدرضا

نايب رئيس دوم

4         

علي‌پور                     محمد

سخنگو

5         

اربابي                      سعيد

دبير اول

6         

نكو                         ابراهيم

دبير دوم

7         

احمدي                     عثمان

عضو

8         

بهمني                      مهناز

عضو

9         

حسن‌نژاد                   محمد

عضو

10     

حسين‌زاده بحريني         محمدحسين

عضو

11     

حكيمي                     عطاءاله

عضو

12     

خصوصي ثاني             حميدرضا

عضو

13     

رجايي با‌غ‌سيايي          محمد

عضو

14     

رجبي                       عبدالكريم

عضو

15     

زارع                        رحيم

عضو

16     

شكري                      محمود

عضو

17     

شيري علي‌آبادي           غلامحسين

عضو

18     

صرامي فروشاني           محسن

عضو

19     

عاشوري قلعه‌رودخاني    ناصر

عضو

20     

كريميان                    اميد

عضو

21     

مددي                       محمدعلي

عضو

22     

موسوي لارگاني           سيدناصر

عضو

23     

ميرمحمدي                 سيدمحمدحسين

عضو

24     

نديمي                      ايرج

عضو

25     

يحيي‌زاده فيروزآبادي     سيدجلال

عضو

 

اعضاء كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

بروجردي                علاءالدين

رئيس

2         

دستغيب                  سيداحمدرضا

نايب رئيس اول

3         

حقيقت‌پور               منصور

نايب رئيس دوم

4         

نقوي حسيني            سيدحسين

سخنگو

5         

آصفري                   محمدحسن

دبير اول

6         

حسيني                   سيدباقر

دبير دوم

7         

آشوري تازياني          محمد

عضو

8         

آقامحمدي               ابراهيم

عضو

9         

احمدي                   وحيد

عضو

10     

اسماعيلي                محمد

عضو

11     

بخشايش اردستاني      احمد

عضو

12     

جلالي                    كاظم

عضو

13     

جوكار                   محمدصالح

عضو

14     

جهانگيرزاده             جواد

عضو

15     

حسيني                   فتح‌اله

عضو

16     

حيدرپور شهرضائي     عوض

عضو

17     

خدائي سوري           حجت‌اله

عضو

18     

دواتگري                 مهدي

عضو

19     

سبحاني‌نيا                حسين

عضو

20     

سنائي                    مهدي

عضو

21     

شفيعي                   نوذر

عضو

22     

شوشتري                 هادي

عضو

23     

شوهاني                  احمد

عضو

24     

كامران دستجردي       حسن

عضو

25     

كريمي قدوسي          جواد

عضو

26     

كوثري                   اسماعيل

عضو

27     

محسني‌ثاني              محمدرضا

عضو

28     

منصوري آراني          عباسعلي

عضو

29     

نعيمي رز                 صفر

عضو

 

اعضاء كميسيون انرژي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

ميركاظمي              سيدمسعود

رئيس

2         

سوداني                 ناصر

نايب رئيس اول

3         

مروي                   علي

نايب رئيس دوم

4         

اميري خامكاني        حسين

سخنگو

5         

دهدشتي                سيدحسين

دبير اول

6         

احمدي                 موسي

دبير دوم

7         

آقاجري                 حبيب

عضو

8         

انصاري                 محمدسعيد

عضو

9         

بني‌هاشمي چهارم      سيدهاشم

عضو

10     

بهمئي                   شمس‌اله

عضو

11     

بگلريان                 روبرت

عضو

12     

تميمي                  عبداله

عضو

13     

جعفري بنه‌خلخال      جليل

عضو

14     

جميري                 عبدالكريم

عضو

15     

حيدري طيب           سيدسعيد

عضو

16     

ذوالانوار                سيدحسين

عضو

17     

سجادي                 احمد

عضو

18     

سعدون‌زاده             جواد

عضو

19     

سلطاني                 اميرعباس

عضو

20     

فريدوني                نادر

عضو

21     

كارخانه                 ابراهيم

عضو

22     

موسوي                 سيدموسي

عضو

23     

موسوي‌نژاد             سيدمهدي

عضو

24     

نجابت                  حسين

عضو

 

اعضاء كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

مصباحي مقدم            غلامرضا

رئيس

2         

تاجگردون                غلامرضا

نايب رئيس اول

3         

قوامي                     هادي

نايب رئيس دوم

4         

كاتب                      غلامرضا

سخنگو

5         

اسداللهي                  غلامرضا

دبير اول

6         

سقائي                     محمد

دبير دوم

7         

احمدي                    علي‌محمد

عضو

8         

امامي                      عيسي

عضو

9         

اميرآبادي فراهاني        احمد

عضو

10     

تابش                      محمدرضا

عضو

11     

توكلي                     احمد

عضو

12     

ثروتي                     موسي‌الرضا

عضو

13     

جعفرزاده ايمن‌آبادي     غلامعلي

عضو

14     

جليلي                     اسماعيل

عضو

15     

حاجي دليگاني           حسينعلي

عضو

16     

حسن‌پور بيگلري         شهباز

عضو

17     

دوگاني آغچغلو          محمدحسن

عضو

18     

رحمني                    رجب

عضو

19     

رهبري                     محمدمهدي

عضو

20     

زمانيان دهكردي          سيدسعيد

عضو

21     

عبداللهي                  رضا

عضو

22     

عبداله‌زاده                 محمدعلي

عضو

23     

عثماني                    محمدقسيم

عضو

24     

عزيزي                    قاسم

عضو

25     

قادري                     جعفر

عضو

26     

نادران                     الياس

عضو

27     

نجف‌نژاد                  مقداد

عضو

28     

هاشمي نخل ابراهيمي    سيدعبدالكريم

عضو

29     

يوسفيان ملا               عزت‌اله

عضو


اعضاء كميسيون بهداشت و درمان

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

شهرياري                   حسينعلي

رئيس

2         

كائيدي                     علي

نايب رئيس اول

3         

تأميني ليچائي              حسن

نايب رئيس دوم

4         

عباسي                      سليمان

سخنگو

5         

نظري‌مهر                   محمدجواد

دبير اول

6         

آريائي‌نژاد                  احمد

دبير دوم

7         

پزشكيان                    مسعود

عضو

8         

خضري                     رسول

عضو

9         

رستميان                    عبدالرحمان

عضو

10     

عالي                        حليمه

عضو

11     

عزيزي فارساني            حميدرضا

عضو

12     

فتاحي                      عابد

عضو

13     

قرباني                      محمدحسين

عضو

14     

محمدصادقي               شاهين

عضو

15     

مرندي                      سيدعليرضا

عضو

16     

مره‌صدق                   سيامك

عضو

17     

منوچهري                  نعمت‌اله

عضو

18     

ميرگلوي بيات             شهلا

عضو

19     

هاشم‌زهي                  مراد

عضو

 

اعضاء كميسيون شوراها و امورداخلي كشور

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1          

خجسته                 امير

رئيس

2          

كوليوند                 محمدجواد

نايب رئيس اول

3          

رضايي                  محمدابراهيم

نايب رئيس دوم

4          

زارع‌زاده مهريزي       دخيل‌عباس

سخنگو

5          

آليا                      فاطمه

عضو

6          

ابوترابي‌فرد             سيد محمدحسن

عضو

7          

اردشير لاريجاني       علي‌

عضو

8          

دارايي                  صيدعيسي

عضو

9          

زاكاني                  عليرضا

عضو

10      

شجاعي كياسري       سيدرمضان

عضو

دبيران كميسيون درجلسه بعد تعيين خواهند شد.



اعضاء كميسيون صنايع و معادن

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

رحماني               رضا

رئيس

2         

اكبريان                عزيز

نايب رئيس اول

3         

خان‌محمدي خرمي   محمدرضا

نايب رئيس دوم

4         

عباسپور               روح‌اله

سخنگو

5         

طاهري                الياس

دبير اول

6         

بياتيان                 سيدمحمد

دبير دوم

7         

اسماعيلي             داريوش

عضو

8         

بذرپاش               مهرداد

عضو

9         

بيگلري                محسن

عضو

10     

پيرمؤذن               كمال‌الدين

عضو

11     

جراره                 ابوالقاسم

عضو

12     

حسيني صدر         مؤيد

عضو

13     

حسيني                سيدشريف

عضو

14     

حسيني                سيدهادي

عضو

15     

دهقاني                الله‌وردي

عضو

16     

زارعي                 غلام‌محمد

عضو

17     

سبحاني‌فر             رمضانعلي

عضو

18     

سليماني               محمد

عضو

19     

علي‌لو                 علي

عضو

20     

فتاحي                 حسين

عضو

21     

فولادگر               حميدرضا

عضو

22     

قاضي‌پور             نادر

عضو

23     

گروسي               حسين

عضو

24     

منصوري بيدكاني    مجيد

عضو

25     

ناصري                علي‌اكبر

عضو

26     

نعمتي                 بهروز

عضو

27     

هاشمي                سيدعنايت‌اله

عضو

 

اعضاء كميسيون عمران

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

آقايي مغانجوقي             علي‌اكبر

رئيس

2         

رضايي كوچي               محمدرضا

نايب رئيس اول

3         

مقيمي                        احمدعلي

نايب رئيس دوم

4         

بائوج لاهوتي                مهرداد

سخنگو

5         

پشنگ                        حميدرضا

دبير اول

6         

محبي                         محمدابراهيم

دبير دوم

7         

آرامي                         منصور

عضو

8         

احمدي                       نبي‌اله

عضو

9         

بت‌كليا                       يوناتن

عضو

10     

جباري                        احمد

عضو

11     

جليل سرقلعه                مجيد

عضو

12     

چهاردولي                    علي‌نعمت

عضو

13     

حسين‌زاده                    عبدالكريم

عضو

14     

حسيني                       سيدبهلول

عضو

15     

خسته‌بند                      حسن

عضو

16     

خسروي                      عليرضا

عضو

17     

دامادي                       محمد

عضو

18     

علوي                         سيداحسن

عضو

19     

علي‌پور خنكداري           كمال

عضو

20     

فرهنگي                      محمدحسين

عضو

21     

فلاحي باباجان               عباس

عضو

22     

فيروزي                       محمد

عضو

23     

قادرمزي                      حامد

عضو

24     

محمدزاده                    حسين

عضو

25     

هاشمي                       سيدمهدي

عضو

 

اعضاء كميسيون فرهنگي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

آقاتهراني                 مرتضي

رئيس

2         

سالك كاشاني           احمد

نايب رئيس اول

3         

نوباوه وطن              بيژن

نايب رئيس دوم

4         

طاهري                   سيدعلي

سخنگو

5         

افتخاري                  لاله

دبير اول

6         

باقري                     محمد

دبير دوم

7         

آشتياني عراقي           رضا

عضو

8         

پژمان‌فر                   نصرالله

عضو

9         

جعفرپور                 جمشيد

عضو

10     

حسيني                   سيدمرتضي

عضو

11     

كيائي‌نژاد                مفيد

عضو

12     

مطهري                   علي

عضو



اعضاء كميسيون قضائي و حقوقي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

ملكشاهي               الهيار

رئيس

2         

طباطبايي نائيني        سيدحميدرضا

نايب رئيس اول

3         

رزم                     محمد

نايب رئيس دوم

4         

اسفناني                 محمدعلي

سخنگو

5         

قره‌سيد رومياني        ميرهادي

دبير اول

6         

ابوترابي                ابوالفضل

دبير دوم

7         

اخوان بيطرف          نيره

عضو

8         

جليليان                 علي

عضو

9         

دهقاني نقندر           محمد

عضو

10     

غضنفرآبادي            موسي

عضو

11     

موسوي                 سيدمحمدعلي

عضو

 

اعضاء كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1         

رجايي                     عباس

رئيس

2         

اسماعيل‌نيا                 محمد

نايب رئيس اول

3         

صالحي‌نسب               ناصر

نايب رئيس دوم

4         

پاپي‌زاده بالنگان           عباس

سخنگو

5         

بزرگواري                  سيدعلي‌‌محمد

دبير اول

6         

سادات ابراهيمي          سيدمحمد

دبير دوم

7         

اسدي                      يونس

عضو

8         

اميري كهنوج              محمدرضا

عضو

9         

ايرانپور                    علي

عضو

10     

برومند داشقاپو            حبيب

عضو

11     

برومندي                   محمدمهدي

عضو

12     

بيرانوند                    بهرام

عضو

13     

توكلي                     محمدتقي

عضو

14     

جدگال                     يعقوب

عضو

15     

سامري                     عبداله

عضو

16     

شريعتي                    محمدباقر

عضو

17     

عمراني                     سكينه

عضو

18     

موسوي                    سيدشكرخدا

عضو

19     

ميرمرادزهي                هدايت‌اله

عضو

20     

نوروزي                    رحمت‌اله

عضو

21     

نوري قزلجه               غلامرضا

عضو

22     

نوري                       سيدراضي

عضو

23     

نيازآذري                   حسين

عضو