ضرورت نظارت موثر وزارت کار بر اجرای معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه/ احتمال سوء استفاده و پارتی بازی در جذب نیرو
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

4 اسفند 1397

صلاحی تاکید کرد:

ضرورت نظارت موثر وزارت کار بر اجرای معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه/ احتمال سوء استفاده و پارتی بازی در جذب نیرو

7776613.jpg

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات اخیر معاون امور مجلس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص معافیت دو ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه در صورت جذب فارغ التحصیلان بیکار، گفت: مشکل اشتغال جوانان از طریق راهکارهای سطحی و مقطعی حل نمی شود و رفع آن نیازمند ارائه راهکارهای دایمی است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت نظارت وزارت کار بر اجرای این طرح، درباره آسیب های احتمالی اجرای آن، ادامه داد: ممکن است در پی اجرای این طرح برخی کارفرمایان اقدام به جذب آشنایان خود کنند بنابراین جذب افراد بر اساس توانمندی وعدالت صورت نگرفته بلکه بیشتر بر اساس رابطه و پارتی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با مثبت ارزیابی کردن طرح معافیت دو ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه در صورت جذب فارغ التحصیلان بیکار، افزود: اگر وزارت کار نظارت بیشتری بر نحوه اجرای این طرح داشته و افراد معرفی شده توسط این نهاد جذب شوند اقدام قابل قبولی است؛ البته بهتر بود دولت به جای ارائه راهکارهای مقطعی برای رفع معضل بیکاری، مقدار اندکی از بودجه 4 هزار میلیاردی که در بودجه 94 برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار مصوب شد را برای رفع این معضل در کشور هزینه می کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، بر ضرورت توجه جدی به معضل بیکاری، مسائل معیشتی، توسعه اقتصادی، جذب فاینانس های داخلی و خارجی، مباحث تجاری و اقتصاد بین الملل در برنامه ششم توسعه تاکید کرد و افزود: باید پایه و اساس برنامه ششم توسعه بر مبنای این موضوعات شکل گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مشکل بیکاری به صورت مقطعی حل نمی شود، تصریح کرد: بیکاری یکی از معضلات کلان کشور است که رفع آن مستلزم برنامه ریزی وسیع است البته برنامه ریزی مناسبی باید برای مشاغل خرد، کوچک و زودبازده در کشور انجام شود.

صلاحی بر ضرورت تناسب میان نیاز بازار و متقاضیان کار و همچنین آموزش ها و نیازهای روز کشور تاکید کرد و افزود: برای رفع معضل بیکاری باید به سمت و سوی تقویت مراکز فنی و حرفه ای و حرفه آموزی حرکت کنیم چرا که محدود شدن به تئوری محض و مدرک گرایی معضل بیکاری را رفع نمی کند؛ البته باید با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور به معضل بیکاری پایان دهیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی، بر ضرورت توجه جدی به تولید داخل و موضوع اشتغال در برنامه ششم توسعه تاکید کرد و گفت: در حالی که حمایت از تولید داخل همیشه به صورت شعار بوده بهتر است تولید داخل و معضل بیکاری در برنامه ششم توسعه به صورت جدی مدنظر قرار گیرد و مجلس هم در عملیاتی شدن آن اهتمام داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، حمایت بیشتر دولت از سرمایه گذاران داخلی را برای رونق اقتصاد در کشور ضروری خواند و گفت: دولت باید حمایت های لازم را از طریق ارائه تسهیلات و معافیت های مالیاتی و ... از سرمایه گذاران داخلی داشته و همچنین اهتمام لازم را برای جذب فاینانس های خارجی در راستای رونق اشتغال درکشور صورت دهد تا شاهد تحولات بزرگی در اقتصاد کشور باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جمشید تقی نژاد معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معافیت دو ساله کارفرمایان از پرداخت حق بیمه در صورت جذب فارغ التحصیلان بیکار در پنج سال اجرای برنامه ششم توسعه خبر داد.