سازمان بیمه مرکزی باید بر عملکرد کلیه بیمه‌ها نظارت کافی داشته باشد که بتوانند به راحتی با خاطیان برخورد و آنها را مجازات کنند.
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

4 اسفند 1397

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از عدم نظارت بیمه مرکزی بر عملکرد سایر بیمه‌ها گفت:

سازمان بیمه مرکزی باید بر عملکرد کلیه بیمه‌ها نظارت کافی داشته باشد که بتوانند به راحتی با خاطیان برخورد و آنها را مجازات کنند.

3335296.png

صنعت بیمه از ناهنجاری‌های ساختاری رنج می‌برد

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه  صنعت بیمه از ناهنجاری‌های ساختاری رنج می‌برد، گفت: یکی از ضعف‌های شرکت‌های بیمه این است که این شرکت‌ها در دریافت حق بیمه انواع ترفندها را به کار می برند؛اما در زمان پرداخت خسارت، بهانه‌گیر می شوند و خسارت را کامل پرداخت نمی کنند که این امر بی‌اعتمادی مردم به بدنه بیمه را موجب می شود و صورت خوشی نخواهد داشت لذا امیدواریم در سال 95 در این باره تدابیری اندیشیده شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به واگذاری اماکن و صنایع بدون درآمد به شرکت‌های بیمه از طرف دولت، افزود: واگذاری اماکن و کارخانجات و صنایع بدون درآمد به تامین اجتماعی اشتباه محض است.

صلاحی ادامه داد: اگر قرار است شرکتی به جای بدهی واگذار شود باید شرکت‌های سودده باشند که این شرکت ها بتوانند حامی شرکت‌های بیمه باشند بنابراین درخصوص واگذاری شرکت‌ها، دولت باید برنامه‌ریزی منسجم و مدیریت قوی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه، شرکت‌های بیمه، باید با توجه به پوشش عمده این شرکت‌ها حالت یکپارچگی پیدا کنند، یادآور شد: یعنی اینطور نباشد که بین بیمه‌های مختلف تفاوت زیادی احساس شود وجود رقابت سالم بین شرکت‌های بیمه و ارائه امکانات مناسب، باعث جذب مشتری بیشتر می‌شود لذا با ایجاد رقابت سالم بین شرکت‌های بیمه می‌توان به افراد اجازه داد که خودآگاهانه بیمه‌هایشان را انتخاب کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از عدم نظارت بیمه مرکزی بر عملکرد سایر بیمه‌ها گفت: سازمان بیمه مرکزی باید بر عملکرد کلیه بیمه‌ها نظارت کافی داشته باشد که بتوانند به راحتی با خاطیان برخورد و آنها را مجازات کنند.

در پایان گفتنی است؛در صورت اجرایی شدن دستیابی به اهداف صنعت بیمه دور از دسترس نیست، براین اساس، تبیین مبانی نظری و قانونی آزادسازی تعرفه‌ها، تدریجی بودن آزادسازی تعرفه‌ها و ارائه برنامه زمان‌بندی شده برای این منظور با توجه به ماهیت و ویژگی‌های رشته‌های مختلف، تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص در صنعت بیمه،در نظر گرفتن ضمانت‌های اجرایی مناسب و کارآمد برای برخورد با موارد رقابت ناسالم ازسوی شرکت‌های بیمه از جمله اقداماتی است که اجرای موفقیت آمیز حرکت از نظام تعرفه‌ای به نظام غیرتعرفه‌ای محقق شود.