بی‌توجهی به ایمنی وسایل بازی شهربازی‌ها تخلف آشکار است/ تجهیزات شهربازی‌ها از استاندارد لازم برخوردار نیست
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

30 دی 1397

صلاحی مطرح کرد:

بی‌توجهی به ایمنی وسایل بازی شهربازی‌ها تخلف آشکار است/ تجهیزات شهربازی‌ها از استاندارد لازم برخوردار نیست

9351966.png

عباس صلاحی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص لزوم تامین ایمنی تجهیزات بازی شهربازی‌ها، گفت: متولی امور رفاهی در شهرها شهرداری‌ها هستند، در حقیقت ایمنی و استاندارد وسایل بازی در شهربازی باید به تایید سازمان استاندارد برسد اما به طور کلی مجموعه شهربازی‌ها تحت نظارت شهرداری‌ها هستند.

نماینده مردم تفرش و آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش از اجرای هر پروژه کار کارشناسی باید انجام شود و تجهیزات نیز متناسب با استانداردها تعریف و بعد خریداری شود اما متاسفانه در خصوص تجهیزات، نصب و ایمنی آنها استانداردهای لازم رعایت نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بی‌توجهی به ایمنی تجهیزات شهربازی‌ها تخلف آشکار است، افزود: وسایل شهربازی‌ها با جان مردم در ارتباط است که بی‌توجهی به ایمنی این وسایل، تبعات منفی به جا خواهد گذاشت بنابراین سازمان‌ها و نهادهای متولی با این آگاهی باید به وظایف خود بپردازند.

صلاحی یادآور شد: تجهیزات با استاندارد لازم باید پیش از نصب نهایی آزمایش شوند، شهرداری‌ها هم نباید از نظارت بر این تجهیزات و وسایل در طول زمان استفاده غفلت کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه شهرداری‌ها نباید کیفیت تجهیزات را فدای کمیت کنند، گفت: تجهیزات شهربازی‌ها را نباید با هزینه کمتر در نقاط مختلف شهر و تنها برای ارائه گزارش مهیا کرد، در واقع شهرداری‌ها نباید به دنبال کارهای تبلیغاتی باشند بلکه باید از تجهیزات رفاهی ایمن و با استاندارد هرچند محدود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: تامین امنیت و سلامت مردم باید مهمترین هدف سازمان‌ها باشد، بر این اساس امور رفاهی و گردشی باید بر این پایه استوار باشد.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در حقیقت جایگاه‌های مدیریتی و نظارتی برای استانداردسازی تجهیزات رفاهی و بازی و نظارت بر آنها باید شفاف‌سازی شود تا کمتر شاهد حوادثی چون فوت کودکان به دلیل خرابی وسایل بازی در شهربازی‌ها باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، مرگ یک مادر و مجروح شدن کودک چهارساله اش پس از سقوط از چرخ و فلک شهربازی برازجان یکی از حوادث چند روز گذشته اعلام شده است.