تردد خودروهای فرسوده با عمر بیش از ۲۰ سال در جاده‌های کشور/ پلیس بر معاینه فنی خودروها نظارت دقیق‌تری داشته باشد
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

30 دی 1397

صلاحی مطرح کرد:

تردد خودروهای فرسوده با عمر بیش از ۲۰ سال در جاده‌های کشور/ پلیس بر معاینه فنی خودروها نظارت دقیق‌تری داشته باشد

6461111.png

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در واکنش به اظهارات رئیس پلیس راه ناجا مبنی بر اینکه خودروهای ناایمن عاملی در افزایش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای است، گفت: از آنجایی که نقص فنی خودروها نقش زیادی در بروز تصادفات جاده ای دارد بنابراین بهتر است پلیس وظیفه خود در نظارت دقیق بر معاینه فنی خودروها را با جدیت پیگیری کند.

نماینده مردم تفرش،  آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه زیرساخت ها برای کاهش سوانح رانندگی در کشور فراهم نیست، گفت: به منظور کاهش تخلفات و سوانح رانندگی باید زیرساخت ها در کشور اصلاح شود.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، با تاکید براینکه خودروها و موتورسیلکت های فرسوده نقش مهمی در افزایش سوانح رانندگی دارند،  از تردد خودروهای با طول عمر بیش از 20 سال در جاده ها انتقاد کرد و یادآور شد: بهتر است یک بار برای همیشه از تردد خودروهای فرسوده در کشور جلوگیری  و با برنامه ریزی مناسب خودروهای ایمن را جایگزین کنیم.

وی با بیان اینکه جاده‌های بی‌کیفیت و خودروهای ناایمن از عوامل بروز تصادفات و سوانح رانندگی هستند، عوامل انسانی را نیز از دیگر عوامل بروز سوانح رانندگی دانست و افزود: در رابطه با کاهش عوامل انسانی در تصادفات باید فرهنگ سازی مناسبی از سوی رسانه ها انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از تولید خودروهای بی‌کیفیت، گفت: از آنجایی که خودرویی مانند پراید نقش بالایی در بروز تصادفات جاده ای دارد بنابراین بهتر است تولید خودروهای بی کیفیت در کشور متوقف و خودروهای داخلی بر اساس ضوابط ومعیارهای خاص تولید شوند.

صلاحی با تاکید بر اینکه سازمان استاندارد، شرکت های خودروساز، نیروی انتظامی، سازمان محیط زیست برای کاهش سوانح رانندگی باید از ادامه روند تولید خودروهای بی کیفیت جلوگیری کنند، تصریح کرد: کاهش سوانح رانندگی مستلزم همکاری و اهتمام سازمان های ذی ربط در لزوم رعایت استانداردها و ضوابط مناسب در خودروسازی است.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس نهم، افزایش جرایم رانندگی را در کاهش سوانح رانندگی موثر دانست و افزود: از آنجایی که خطای انسانی از مهمترین عوامل بروز سوانح رانندگی است بنابراین افزایش جرایم رانندگی نقش موثری در کاهش سوانح رانندگی دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه زیرساخت ها برای کاهش سوانح رانندگی در کشور فراهم نیست، گفت: در راستای کاهش تخلفات و سوانح رانندگی باید زیرساخت ها اصلاح شود؛ البته از آنجایی که سازمان ها و مسئولان ذی ربط تلاش جدی برای رفع عوامل موثر در تصادفات جاده ای ندارند بنابراین در آینده نیز باید شاهد افزایش تعداد تلفات ناشی از سوانح رانندگی باشیم.