متاسفانه در جریان برگزاری انتخابات و همچنین زمان تبلیغات شاهد تخلفات آشکار و گسترده ای مانند تخریب، سیاه نمایی، خرید و فروش رای بودیم که علیرغم اعتراضات مکتوب و مستند هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت.
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

30 دی 1397

صلاحی در نطق میان دستور تاکید کرد:

متاسفانه در جریان برگزاری انتخابات و همچنین زمان تبلیغات شاهد تخلفات آشکار و گسترده ای مانند تخریب، سیاه نمایی، خرید و فروش رای بودیم که علیرغم اعتراضات مکتوب و مستند هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت.

5588539.jpg

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباس صلاحی در نشست علنی امروز یکشنبه (26 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن درود به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر ( عج )، روح پرفتوح امام ( ره )، خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری و همچنین به پیشگاه ملت شریف ایران به ویژه مردم حوزه انتخابیه، گفت: خداوند متعال را شاکرم که به واسطه آرای مردان و زنان آزاده حوزه انتخابیه ام در منصبی قرار گرفتم که در حوزه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون و همچنین پیگیری مطالبات مردم قدم هایی برداشته و مثمر ثمر باشم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  تمام تلاشم بر این بود که در این مسیر لغزش نداشته و در همه حال توکل به خداوند متعال، حرکت در جهت وصول و ارزش های اصیل انقلاب اسلامی و در نظر گرفتن منافع عمومی و ملی مدنظرم بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سیاسی کاری، جناح بازی و زاویه گرفتن با ارزش ها آفت بزرگی است که انقلاب اسلامی و به تبع آن مجلس شورای اسلامی را تهدید می کند، افزود: در مجلس دوره نهم فراز و نشیب های زیادی را شاهد بودیم؛ البته خمیرمایه مجلس شورای اسلامی باید استدلال های منطقی،  تضارب افکار، گرفتن تصمیمات معقولانه بر اساس قانون اساسی، استکبار ستیزی و دفاع از مردم باشد؛ امید است نکاتی که اشاره شد سرلوحه کار نمایندگان مردم در مجلس دهم قرار گیرد تا مجلسی پویا و شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشیم.

وی با انتقاد از روند برگزاری انتخابات شورای اسلامی اسفند 94، در حوزه انتخابیه خود، گفت: هر چند انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی با حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای برگزار شد ولی متاسفانه در جریان برگزاری انتخابات و همچنین زمان تبلیغات شاهد تخلفات آشکار و گسترده ای مانند تخریب، سیاه نمایی، خرید و فروش رای بودیم که علیرغم اعتراضات مکتوب و مستند هیچ گونه اقدامی صورت نگرفت.

صلاحی با بیان اینکه آرای مردم حق الناس است، ادامه داد: امیدوام کسانی که مسئول رسیدگی و مجریان انتخابات بودند آسوده سر بر بالین گذاشته و بگذارند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، افزود: در فضای پس از انتخابات برخی مسئولان استانی و شهرستانی از هول حلیم داخل دیگ افتادند و برای از دست ندادن صندلی ریاست 180 درجه تغییر رویه و جهت دادند؛ کسانی که قربان صدقه گو بودند اکنون مشی و روشی غیراخلاقی در پیش گرفتند و حرمت ها حفظ نمی شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از جمله این اعمال تغییر مدیران و مسئولان شهرستانی در فضای پس از انتخابات است که عقلانی و منطقی نیست و دریغ از یک برخورد آمرانه و تذکرات مقام های مافوق که در این باره انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد مهره های سوخته نقشی در تحولات حوزه انتخابیه داشته باشند، یادآور شد: از نقاط تاریک دیگر در جریان انتخابات حضور فسیل های ردصلاحیت شده و مهره های سوخته در منطقه در زمان انتخابات و پس از انتخابات است که به هیچ وجه نخواهیم گذاشت نقشی در تحولات حوزه انتخابیه داشته باشند؛ ولی مطمئن باشید تا آخرین روزی که در سنگر مجلس هستم قدمی به عقب نخواهم گذاشت و در مسیر خدمت گذاری و دفاع از حقوق مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برخواهم داشت.

وی در تذکری به رئیس جمهوری گفت: آقای روحانی استان مرکزی، سرزمین آفتاب و زادگاه امام راحل، پدران علمی، مهد عالمان بزرگوار و همچنین چهارمین استان صنعتی و درآمدزای کشور می باشد که با عرض تاسف پس از سه سال از دوران ریاست جمهوری حتی یک بار به استان مرکزی سفر نکردید.

صلاحی در ادامه تذکر خود به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور تلاش مضاعف در مسیر اجرایی شدن برجام و دفاع از حقوق مردم، حل مشکلات معیشتی و مساله اشتغال و نگاه عدالت محور به نگاه مختلف کشور از مطالبات برحق مردم می باشد که نیاز است که رفع شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،  همدلی و همراهی مجلس و دولت را در جهت حل مشکلات مردم موثر دانست و گفت: امید است با تحقق این مهم و همچنین توجه ویژه مسئولان به نصایح و دستورات مقام معظم رهبری در روند توسعه سرعت بیشتری را شاهد باشیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عدم تحقق اعتبارات ماده 180 باعث اعتراضات مردمی شده است، تصریح کرد: آقای روحانی علیرغم برنامه‌ریزی برای انجام طرح‌های عمرانی متاسفانه ریالی بابت این طرح ها هزینه نشده لطفا در جهت انجام طرح های فوق تدابیر ویژه اندیشیده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ضمن اعتراض به رئیس جمهوری خواستار تسریع در انجام  طرح های نیمه تمام و مطالبات حوزه انتخابیه خود شد و گفت:  تسریع در آب رسانی به شهر تفرش و 40 روستای مسیر، امتداد دو بانده کردن جاده اراک، فرمهین،کمیجان و همدان، تکمیل گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی تفرش، ارتقای روستای تلخاب به شهر و ایجاد بخش رودبار در شهرستان تفرش، تسریع در ساخت مدارس روستاهای سلیم آباد، دستجان و شهید یوسفی خنجین و اسماعیل بهرامی تفرش، روکش آسفالت در تفرش به سمت بخش مرکزی، تکمیل مجمتع فرهنگی- هنری سید جلال آشتیانی و آسفالت جاده محسن آباد به نوده در شهرستان آشتیان و تامین آب شرب شهرستان فراهان با توجه به منابع پایدار آب زیرزمینی خواسته برحق مردم است که باید به آن توجه شود.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با عرض تبریک به منتخب حوزه انتخابیه خود در مجلس دهم با بیان اینکه در جمهوری اسلامی انتقال قدرت وجود ندارد، بلکه خادمی پرچم خدمتگزاری را به خادم دیگر تحویل می دهد، افزود: در جهت حل مشکلات منطقه با توجه به تجاربی که دارم در خدمت نماینده منتخب حوزه انتخابیه هستم و در هر سنگری که باشم خدمتگزار مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهم بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان از مردم شریف و بزرگوار حوزه انتخابیه خود, هیات رئیسه، ریاست محترم مجلس، کلیه مدیران اجرایی استان و شهرستانی و کلیه نمایندگان و خانواده خود بابت همراهی در انجام طرح ها و اقدامات صورت گرفته در طی دوران نمایندگی خود تشکر کرد.