افزایش غیرقانونی کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب و نظارت‌های ضعیف تاکسیرانی
ملاك عدل و اقامه ی آن، قانون است ... و ملاك قانون، شرع است . مقام معظم رهبری

30 دی 1397

صلاحی انتقاد کرد:

افزایش غیرقانونی کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب و نظارت‌های ضعیف تاکسیرانی

7745163.bmp

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نظارت صحیح و دقیق را حلقه مفقوده سیستم‌های نظارتی در کشور عنوان کرد و گفت: متاسفانه عدم نظارت درست بر عملکرد رانندگان و نبود برخورد قاطع با متخلفان موجب شده  هر ساله شاهد افزایش کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب از سوی رانندگان باشیم.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه  اخذ هرگونه کرایه اضافه بر نرخ مصوب و ابلاغ شده از سوی تاکسرانی تخلف است و باید با آن برخورد شود، گفت: رانندگان تاکسی باید نرخ مصوب سازمان تاکسیرانی را در معرض دید مسافران قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه برای جلوگیری از  اخذ کرایه اضافی از مسافران، تاکسی‌های درون شهری باید مجهز به سامانه هوشمند پرداخت الکترونیکی کرایه شوند، تصریح کرد:  از آنجایی که برخی رانندگان تاکسی نبود پول خرد را بهانه ای برای دریافت کرایه اضافی از مسافر می‌کنند بنابراین بهتر است تاکسی های پایتخت همانند اتوبوس ها مجهز به سامانه هوشمند پرداخت کرایه  شوند.

صلاحی از بی‌توجهی برخی رانندگان نسبت به نرخ مصوب کرایه تاکسی انتقاد کرد و افزود: با وجودی که افزایش نرخ کرایه تاکسی در پایتخت 15 درصد تعیین شده ولی متاسفانه زیر سایه ضعف نظارت تاکسیرانی، برخی رانندگان به صورت سلیقه ای و خودسرانه اقدام به اخذ کرایه از مسافر می کنند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس نهم، افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی در پایتخت را غیرمنطقی دانست وگفت: از آنجایی که در حوزه سوخت و لوازم یدکی خودرو تغییر قیمت چندانی نداشتیم  بنابراین این افزایش نرخ غیرمنطقی و غیراصولی بوده است، با این حال شاهدیم که برخی رانندگان پا را فراتر گذاشته و رقمی بیش از نرخ مصوب از مسافران مطالبه می‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی افراد به صورت افسار گسیخته اقدام به افرایش قیمت لوازم یدکی خودرو کرده اند، تصریح کرد: متاسفانه ضعف نظارت مسئولان ذی ربط باعث شده برخی رانندگان این موضوع را بهانه ای برای افزایش کرایه حمل و نقل عمومی کنند.